İnversiyon Aleti

“İnversiyon” yani “Başaşağı Duruş” terapisinin tarihi Milattan Önce 400’lere kadar uzanmaktadır. Esneklik, dayanıklılık, dengeyi sağlama, sırt ve bel ağrılarının tedavisi, stres azaltma, ve enerji depolanması gibi konularda gözle görülür pek çok fayda sağlar.
İnversiyon aleti günlük egzersizlerinizin mükemmel bir parçası olabilir. Özellikle Lenfatik sistemi harekete geçiren, kan dolaşımını hızlandıran ve omurgayı rahatlatan, kendi içinde mini bir detokstur.

 

Her gün inversiyon aletinde yapılacak bir kaç dakikalık egzersiz gergin kasları rahatlatır.

Bu şekilde duruş omurga diskleri üzerindeki baskıyı azaltarak, omurganın yeniden ve doğru şekillenmesini sağlar. Organlar yerlerine yeniden oturur.

Başaşağı durmak omurgayı esnetir ve hizaya sokar, yerçekiminin olumsuz etkisini azaltır

Çeşitli bel ağrısı ve sırt ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur ve ideal beden duruşunu sağlar.

Omurgayı uzatır, disk, lif ve sinir kökleri üzerindeki baskıyı hafifletir.

Omurga esner ve gerginlik hafifler ve doğal olarak ağrılar da azalır. Eklemlerdeki başlar güçlenerek olası sakatlanmalar azalır.

Omurgadaki baskıyı azaltır, kan ve lenf dolaşımını hızlandırır. Kan akışı baş bölgesine doğru yönlenir, böylece varisli damarlar üzerindeki baskı hafifler, beyne kan akışı hızlanır.

Beyne ulaşan oksijen ve besin artışı, ihtiyaç duyduğumuz zihin açıklığını sağlar.

 

Yerçekiminin beden üzerindeki ‘aşağıya doğru’ olan baskısı, daha hızlı yaşlanmaya neden olur. Omurlar sürekli baskıyla sıkışır ve kısalır; iç organlar sarkmaya başlar; damarlarda varis oluşumu görülür. Yerçekiminin ters etkisi nedeniyle beyne giden kan azalır ve damarlar tıkanarak zihinsel fonksiyonların işlemesi tehlike altına girer. Bu olumsuzlukları günde birkaç dakika inversiyon aletinde baş aşağı durarak uzak tutmak mümkün. “İnversiyon” yani “başaşağı duruş” terapisinin tarihi Milattan Önce 400’lere kadar uzanıyor. Esneklik, dayanıklılık, dengeyi sağlama ve hatta burun tıkanıklığı konusunda gözle görülür faydaları var. Pek çok kişinin şikayet ettiği bel ağrısı ve sırt ağrısının sebebi çoğunlukla yerçekiminin etkilerinin bir sonucudur. Başaşağı duruş ağrıları veya disk baskısı altındaki sinirlerin acısını hafifletir ve omurga üzerindeki baskıyı azaltır. Omurga esner ve gerginlik hafifler ve doğal olarak ağrılar da azalır. Eklemlerdeki başlar güçlenerek olası sakatlanmalar azalır.