Masajlar

Aradığınız Huzur

Bal Masajı

Bal masajı tekniği Tibet’ten gelmektedir. Bal masajı karmaşık, çok-yönlü bir terapötik etki ile karakterize edilir. Bal masajıyla cilt gözeneklerini ve vücut üzerindeki ölü deriyi (Skin peeling) temizler. Balın aktif bileşenleri sayesinde derinin esnek, yumuşak ve kadife hale gelmesini sağlar. Tekniğine bağlı olarak, bal masajı çok rahatlatıcı veya çok hafif ağrılı olabilir. Ay’da 1 kereden fazla yapılmamalıdır, bal masajı öncesinde terapist hastaya bal alerjisi olup olmadığı sormalıdır veya bal alerjisi olup olmadığı terapistte söylemelidir.
Bal masaj özel teknik hızlı bal içerdiği kanda biyolojik olarak aktif bileşenlerinin deriden emilimini ve metabolik süreçlere dahil olarak vücutta kan akışı hızlanır.
Bal masajı sadece kas ve deriyi değil, bir bütün olarak tüm iç organların rahatlamasını sağlar. Ayrıca vücudumuzda deri altındaki sinirsel bağlantıları sayesinde, bal masajı uzun süreli iç organları, bronşit ve pnömoni bozukluklarının önlenmesi ve tedavisinde etkili bir yöntemdir.
Vejetatif-damar distonisinde, bağışıklığında azalma görülür. Bal masajı bel ağrısı için spinaldeki trofik değişikliklerini tedavi eder. Fiziksel ve zihinsel yorgunluk, nörasteni, psikosomatik hastalıklar, uyku bozukluklarının önlenmesinde kullanılır. Pozitif terapi oluşu nedeniyle sinir sistemi üzerinde olumlu etkisinden oluşturur ve stres ve depresyonu azaltır.
Bal masaj etkisi hemen hemen tek bir prosedürden sonra hissedilebilir. Bal, deri altına ve kas dokularında kan dolaşımını artırır, cildin termik bir düzenleme ve dolayısıyla genel durumu geliştirir ve tüm sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.
Bal masaj tekniği: Bal masajı balın özü niteliklerinden olan yapışkan doğal madde olarak kullanılmasıdır. Bal masaj edilen alana dökülür ve ardından masaj terapisti bu alanda üzerine ellerini koyar ve avuç içiyle unglues edilir. Kolay birinci, eller “ungluing” gerilme kuvveti artar, sonrasında her hareket daha zorlaşır. Gerçek süre bal türüne ve kalitesine bağlıdır. Genel olarak, bal masaj 30 dakika ila 1 saat arasında sürer.

* Stresli ortamdan oluşan, aşırı iş yükü, duygusal stresi, baskıyı ve olumsuz duyguları düzenler.
* Aşırı yorgunluğa iyi gelir.
* Uykusuzluğu düzenler.
* Vejetatif-damar distonisinde faydalıdır.
* Osteokondrozis,

Günümüzde onlarca masaj türünün bulunduğunu ve bunların her birinin hayat iksiri olduğunu ve insan yaşamının olmazsa olmazları arasına girdiğini belirten uzmanlar, bilinen en eski Tibet terapilerinden olan bal masajının ise bir mucize olduğunu söylemektedirler.
Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına birebir iyi gelen bal terapisinin, fiziksel ve zihinsel yorgunluk, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıkları engelleyici iyi bir metottur.
Bal masajı, parmak uçları ile küçük ama sık dokunuşlar ile yapılır. Vücuttaki hassas bölgelere parmakla hafif basılır. Balın yapışkan özelliği, cilt parmağın çekilmesiyle birlikte kalkar.

• Bal masajı vücuda zindelik ve sağlık, cilde ise güzellik ve canlılık veren komple bir bakımdır.
• Bal masajını özellikle bel ve boyun fıtıklarında kullanılır.
• Panik atak hastalıklarına da iyi gelir.
• Vücutta biriken yağları kırar ve kronik kas ağrılarını giderir.
• Balın sıvı, taze ve en önemlisi organik olması gerekir.