Masajlar

Aradığınız Huzur

Yüz Masajı

Yüz masajı, tam bir masaj seansı, tüm vücut masajının bir bölümü veya yüz tedavisinin bir bölümü olabilir. Yüz masajı profesyonel bir masaj terapisti, bir estetisyen veya bir güzellik uzmanı tarafından uygulanabilir. Evde basit yüz masajı kendi kendine yapılabilir. Yüze uygulanan masaj genellikle eller ile yapılır; bununla birlikte güzellik salonlarında veya spa merkezlerinde mekanik masaj aletleri kullanılır. Narin cilt bölgelerindeki el hareketlerini kolaylaştırmak için cilde az miktarda yağ veya losyon sürülür.

Baş ağrılarına iyi gelir, cildin daha canlı görünmesini sağlar.

Üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi ve saçlara uygulanan, aromatik öz yağlarla zenginleştirilmiş, özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran eşsiz bir masajdır. Zihni dinlendirerek rahatlatır ve anti – stres etkisi sayesinde baş ağrılarının tedavisinde etkin rol oynar.

Masaj antik zamanlardan itibaren her kültürden insanlar tarafından ağrıların hafifletilmesi, iyileşme veya kozmetik amaçla kullanılmıştır. Masaj terapisiyle ilgili ilk yazılı metinler M.Ö. 3. yüzyıla dayanan Çin tıbbı metinleridir. Antik Yunan, Pers, Japon ve Hindistan’daki medikal literatürlerde de masaj terapisinin kullanıldığına dair önemli ve detaylı kanıtlar vardır.

Yüz masajının Batı versiyonu daha çok kozmetik amaçlar ile uygulanır ve 20. yüzyılın getirdiği yeniliklerden birisidir. Batı’da yüz masajı, özellikle Avrupa’da ün kazanmıştır. Avrupa’daki ünlü birçok pratisyen Amerika’da da merkezler açarak yüz masajını buradaki pratisyenlere de öğretmiştir. Bu türden bir yüz masajı genellikle masaj terapistlerinden çok estetisyenler veya makyaj sanatçıları tarafından uygulanır.

Yüzdeki deri ve kas tonunun gelişmesi
Yüz ve göz kaslarının rahatlatılması
Gerginliğe bağlı baş ağrısı ve yüz ağrılarının hafifletilmesi
Stres ve endişe sorunlarının rahatlatılması
Genel fiziksel ve zihinsel rahatlama

Yüzdeki deri ve kas tonunun gelişmesi
Yüz ve göz kaslarının rahatlatılması
Gerginliğe bağlı baş ağrısı ve yüz ağrılarının hafifletilmesi
Stres ve endişe sorunlarının rahatlatılması
Genel fiziksel ve zihinsel rahatlama
Yüzdeki meridyen noktalarının uyarılması
Göz yorgunluğunun rahatlatılması
Karaciğer ve safra kesesi dengesizliklerinin düzeltilmesi
Boyundaki gerginliğin rahatlatılması
Sinir bozukluğunun rahatlatılması
Adet öncesi dönemde vücutta su tutulması sorunun hafifletilmesi

Kontakt lens kullanımı. Kişi masajdan önce kontakt lenslerini çıkarmalıdır.
Yüzde yaraların, yanıkların veya kesiklerin bulunması.
İltihaplı veya morarmış cilt.
Yakın zamanda oluşan yara izi dokusu.
Akne, sedef hastalığı veya egzama. Yüz masajı bu cilt sorunlarını kötüleştirebilir.

Yüz masajı akne, sedef hastalığı ve egzama gibi cilt sorunlarını tahriş edebilir veya bu cilt sorunlarının kötüleşmesine neden olabilir.