Masajlar

Aradığınız Huzur

Sıcak Taş Masajı

Vücudunuzda biriken negatif enerjiyi en rahat ve kolay şekilde atabileceğiniz ve hem zihinsel hem de bedensel olarak rahatlama hissedeceğiniz en iyi masaj türlerinden bir tanesidir. Binlerce yıldan beridir Uzak Doğuda uygulanan bu masaj türü gerçek anlamda hayatımıza 1990’lı yıllarda girmiştir. Taşların doğru noktalara koyulması ile vücut içindeki kas ve dokulara verilen sıcaklık ile birlikte bir enerji toparlanması oluşmaktadır.

Masaj için taşların su içerisinde ısıtılarak beden üzerinde doğru noktalara yerleştirilmesi gerekir. Noktalara temas eden taşlar kas ve dokularda hareketlendirme oluşturacak ve kan akışınızı değiştirecektir. Bu noktalar vücudumuzun enerji noktalarıdır. Şakra yada çakralar olarak bilinirler. Bu masaj ile 4 elementle buluşursunuz. (Hava-Ateş-Su-Toprak)

Aslında taşlar daha çok Spa Taşı olarak bilinse de Obsidyen Taşıdır. Volkanik kökene sahip olan taşlar içerisinde sıcak barındırabilen ve kolay soğumayan yapıdadırlar.

Aslında bu işleme inanmayanlar bile bir kez denedikten sonra kendilerini sıfırlanmış olarak hissettiklerini belirtiyorlar.

Kas, Kemik ve eklem sorunlarında yardımcıdır,
Bel ve Sırt ağrılarını hafifletir, azaltır,
Kas ve Kemik rahatsızlıklarında iyileşmede hızlandırıcıdır,
Stres ve gerginliği alır,
Uykusuzluk sorununuzu çözer ve baş ağrılarınızı giderir,
Kadın sağlığında yardımcıdır, Sancılı regl dönemlerinde oldukça hafifleticidir,
Bel, Omuz ve sırt ağrılarını çok çok hafifletir,
Kan dolaşımını normal seviyeye getirir,
Sindirim sorunlarınız da yardımcı olabilmektedir,

Sıcak Taş Masajı (Terapisi) Uzman kişilerce yapılmalıdır. Bedendeki noktaları bilmek ve uygulama işlemini doğru yapmak çok önemlidir.